Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Szkolne Dni Bezpieczeństwa

"Zawsze Bezpiecznie"

W dniach 24-28 kwietnia 2017r. odbyły się „Szkolne Dni Bezpieczeństwa”. W tym czasie zorganizowano szereg spotkań związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w szkole i poza nią.
Podczas tego tygodnia zrealizowano następujące działania:
-prelekcje z przedstawicielami Policji podczas, których młodsi uczniowie przypomnieli sobie o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i ze szkoły. Uczniowie klas starszych dowiedzieli się jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, jakie skutki prawne niosą za sobą niewłaściwe, demoralizujące zachowania.
-spotkanie z przewodnikami psów policyjnych, którzy uświadomili najmłodszym członkom społeczności szkolnej co należy zrobić w momencie ataku psa na człowieka.
-prelekcje ze stargardzkimi saperami - uczniowie poznali zasady postępowania w przypadku znalezienia niebezpiecznych przedmiotów, mieli okazję do obejrzenia rekwizytów saperskich.
Zwieńczeniem „Szkolnych Dni Bezpieczeństwa” było przeprowadzenie przez Wydział Ruchu Drogowego KPP oraz Starostwo Powiatowe w Stargardzie turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym tak jak w latach poprzednich przeprowadzono na terenie naszej szkoły. Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego powiatu stargardzkiego. Podczas turnieju wytypowani uczniowie wraz z opiekunami reprezentowali swoje szkoły. Łącznie do turnieju przystąpiło 63 uczestników.
Drużyny zmagały się w czterech konkurencjach. Pierwszym zadaniem uczestników turnieju był test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dla uczestników przygotowano miasteczko ruchu drogowego, w którym rowerzyści mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami poruszania się po drodze. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami technicznej jazdy rowerem. Można było sprawdzić się również w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po podliczeniu punków wśród szkół podstawowych zwycięską drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sownie. Kolejno na podium stanęła Szkołą Podstawowa Nr 5 ze Stargardu, a trzecie miejsce przypadło Stargardzkiej Szkole Podstawowej Nr 1. Natomiast ze Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Starej Dąbrowie. Kolejno uplasowało się Gimnazjum w Marianowie, zaś trzecie miejsce na pudle należało do Gimnazjum Nr 4 ze Stargardu.
W klasyfikacji indywidualnej I miejsce spośród uczestników ze szkół podstawowych zajął Matwiejczyk Jakub, drugie Glapka Michał, a trzecie Citar Szymon. Spośród gimnazjalistów wygrał Pełka Michał, tuż za nim był Tuszyński Szymon, a na trzecim miejscu odnalazł się Makowski Kacper. Zwycięzcy otrzymali główne nagrody, jakimi były rowery, tablety i zegarki. Ponadto wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w eliminacjach otrzymali oprócz dyplomu uczestnictwa także praktyczne upominki, opaski odblaskowe oraz wiele innych ciekawych gadżetów. Każdy pakiet wyposażony był dodatkowo w przejrzysty „Poradnik Rowerzysty”.
Ponieważ obecny turniej był jubileuszowy, dlatego organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników dodatkowe atrakcje w postaci stoiska profilaktycznego, zajęć ze specjalistą kryminalistyki, pokazu broni palnej, samochodów off roadowych, sprzętu straży pożarnej, zasad udzielania pierwszej pomocy i wiele wiele innych, a dla tych, którzy zgłodnieją poczęstunek.
Zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich!

szk dni bezp 2017

eliminacje powiatowe brd 2017

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii