Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Finał projektu #Książka

W piątek 26 maja odbyła się w naszej szkole wyjątkowa impreza. Był to „Bal Postaci Literackich" przygotowany przez twórców projektu #Książka. Uczniowie klas II i oraz II g pragnęli w ten nietuzinkowy sposób podsumować swą całoroczną pracę i po raz kolejny pokazać całemu szkolnemu środowisku, że warto czytać.
Na bal przygotowany pod okiem p. Joanny Bochenek, p. Anny Wróblewskiej, p. Beaty Żych i p. Damiana Maćkowiaka zaproszeni zostali uczniowie z klas IV-VI, którzy mieli wcielić się w tym dniu w wybraną przez siebie postać literacką. Uczniów zebranych w sali gimnastycznej powitała porywająca do tańca piosenka pt. „Witajcie w naszej bajce”, a później napotykały ich kolejne niespodzianki…
Pierwszą i bez wątpienia niezapomnianą (!) było pojawienie się na balu wyjątkowych „gości” – nieco zawstydzonego Czerwonego Kapturka oraz tajemniczego Leśniczego z naładowaną (dobrym humorem!) strzelbą. W te jakże barwne postacie wcieliły się: pani dyrektor – Anna Kurcab-Kościańska oraz pani wicedyrektor – Izabela Jurewicz-Zimny. Dyrekcja wywołała tym samym wiele radości na twarzach uczniów i nauczycieli, a także powitała wszystkich zebranych bohaterów ze znanych i mniej popularnych książek. W sali gimnastycznej pojawili się m.in.: Mały Książę z lisem, Harry Potter, Ania Shirley wraz ze swoją bratnią duszą – Dianą, pan Wołodyjowski, Scarlett O’Hara, D’Artagnan, krzyżacki rycerz, Pinokio, Szalony Kapelusznik, Bella, baśniowa Żabka w koronie i wiele innych barwnych postaci.
W trakcie balu jego uczestnicy wzięli udział w licznych ciekawych konkurencjach związanych z czytelnictwem. Mogli również posilić się w Barze u Szalonego Kapelusznika, gdzie serwowano przepyszne słodkości przygotowane przez gimnazjalistów. Konkursy przeplatały się z tańcami, a wszystkim zebranym dopisywał wyjątkowo dobry humor. Może to magia książek?!
Pod koniec imprezy „gimnazjalne” Jury wybrało pięcioro najpiękniej przebranych uczestników balu, którzy zaprezentowali się w pełnej krasie na specjalnie przygotowanym czerwonym dywanie. Następnie dzielnie odpowiadali na arcytrudne pytania dotyczące prezentowanych postaci literackich. Dwa równorzędne miejsca pierwsze wywalczyli: Mały Książę oraz Michał Wołodyjowski, czyli nasi piątoklasiści: Dominik Kowalczyk (V „a”) oraz Bartłomiej Pialik (V „c”).
Zwycięzcy wszystkich konkursów nagrodzeni zostali pięknymi książkami zakupionymi dzięki wsparciu Urzędu Miasta.
Finałem balu była premiera „live” naszego projektowego hitu, czyli hip-hopowego utworu promującego czytanie, wykonanego przez Olę Żółwińską i Łukasza Sobańskiego.
***
Cały rok ciężkiej pracy. Napisana i wydana książka, przeprowadzony z sukcesem Biblioteczny Escape Room, nagrana piosenka i jej premiera w lokalnym radiu, nakręcenie teledysku, przygotowanie spektaklu teatralnego, wystawa plakatów promujących czytanie i… olbrzymia satysfakcja oraz bagaż pełen fantastycznych wspomnień.
Formalnie projekt #Książka dobiegł końca. W rzeczywistości nie skończy się nigdy. Wszyscy możemy w nim uczestniczyć, ilekroć sięgniemy po książkę i choć na chwilę zatopimy się w jej świecie!

A Ty? Powiesz nam, co obecnie czytasz?

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

final projektu Ksiazka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii