baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

 

    Dnia 28.04.2023r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych. Uroczystość na stałe wpisała się do kalendarza naszych imprez szkolnych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki.
    Celem uroczystości było zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczanie książek. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i postaci bajkowych. Poradzili sobie z tym doskonale. Specjalnie na tą okazję została przygotowana część artystyczna w wykonaniu wychowawców klas pierwszych. W przedstawieniu pt. „Zaczarowany świat bajek” udział wzięły panie: Anna Dąbrowska, Krystyna Drewniak, Anna Otolska, Małgorzata Adamczyk, Małgorzata Pabian, Katarzyna Rudzka i pani pedagog szkolny Małgorzata Lewandowska.
    W czasie przedstawienia dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z książek i wysłuchały ich próśb. Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książek. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Wszystkie dzieci otrzymały książeczki, zakładki, tekst przyrzeczenia oraz list skierowany do rodziców zachęcający do odwiedzania szkolnej biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

pasow na czyt 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii