baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Komiksy na lekcjach języka niemieckiego

    Kolorowe komiksy mają w sobie wiele mocy. Dzięki nim możemy się trochę pośmiać, oderwać od rzeczywistości i nabrać do niej dystansu. Warto skorzystać z komiksów na lekcji języka obcego. Może być to aktywność, która spowoduje, że zachęcimy uczniów do wykorzystania poznanego słownictwa lub zagadnień gramatycznych w niecodzienny sposób. Oto kilka przykładów komiksów, które powstały podczas zajęć języka niemieckiego w klasach siódmych, przy użyciu laptopów i stron internetowych do tworzenia komiksów (Canva, ToonyTool) oraz w klasach czwartych - jako zadanie domowe podsumowujące poznane zagadnienia. Zapraszamy do przejrzenia strony Wakelet z galerią prac:

https://wakelet.com/wake/btO9zT4CiKvgSvxa-1Ixh

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

komiksy na j niem 2023