baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

3 maja 2024 tyt

    Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki, zwany Czteroletnim. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową - regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.
    2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowił je Sejm w 2004 roku. Dzień Flagi to święto, którego celem jest szerzenie wiedzy o symbolach narodowych i propagowanie postaw patriotycznych.
    30 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczennice klasy 8b - Gosia i Julia - przygotowały i przedstawiły braci uczniowskiej w holu szkoły prezentacje multimedialne opowiadające historię tych wydarzeń. W czasie przerw słuchaliśmy muzyki o treściach patriotycznych - tej dawnej i tej bliższej naszym czasom. Oczywiście w obsłudze sprzętu pomagała wspaniała ekipa chłopców z klas ósmych (oraz tych młodszych, którzy się uczą tej pracy). Dziękujemy.

Materiał nadesłała p. Joanna Betler

3 maja 2024 zdj1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii