baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

wakacyjne zyczenia 2022 jpg

 

Uroczysty apel

z okazji pożegnania Absolwentów

„Ile razem dróg przebytych ?
Ile ścieżek przedeptanych ? (...)
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń ? (...)
Chciałbym wszystkie takie chwile
Ocalić od zapomnienia”.

    Słowami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pożegnaliśmy podczas apelu uczniów klas ósmych.

    Minęło kilka lat, odkąd wstąpili w mury tej szkoły, podczas których stawali się dojrzalsi i starsi. Każdy z nich zostawi w tej szkole cząstkę siebie. Tu przeżywali pierwsze sukcesy. Tu zawiązały się ich przyjaźnie i znajomości. To tutaj nauczyli się przede wszystkim, że najważniejsze jest bycie człowiekiem.
Zgodnie z tradycją pani dyrektor Anna Kurcab-Kościańska wręczyła 34 najwybitniejszym uczniomZłote Tarcze, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a szczególnie Zosi Bochenek, która kilka dni temu odebrała z rąk Prezydenta Miasta Stargard nagrodę dla najlepszej uczennicy naszej szkoły.
Wyróżniający się wrażliwością i otwartością na drugiego człowieka uczniowie - Marika Struzikowska, Bartek Warych oraz Wojtek Zasadzki otrzymali przyznany przez Dyrekcję i Radę Pedagogiczną Medal Przyjaciela Integracji.
Pani Elżbieta Różyczka uhonorowała dziewczęta pucharami za udział w Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce Plażowej oraz za awans do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej.
Kochani Absolwenci, wszyscy możecie stwierdzić, że szczęśliwie dotarliście na drugi brzeg. Każdy z Was przeszedł inną drogę, a teraz ruszacie w dalszą podróż. Wierzymy, że będzie ona udana!

Życzymy powodzenia!!!!

Materiał nadesłała p. Agnieszka Gadomska-Rataj

apel pozeg absolw 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Uroczyste apele klas I-IV oraz V-VII

z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022

    24 czerwca 2022r. zabrzmiał ostatni dzwonek w naszej szkole. Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Z tej okazji, o godz. 8.30 odbył się uroczysty apel dla dzieci z klas I-IV. Pani dyrektor Alicja Jurkiewicz złożyła zgromadzonym uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia bezpiecznych i słonecznych wakacji. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas I-IV i wychowawczynie. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Kolorowe lato” oraz oglądaliśmy prezentację multimedialną pt. „Nasze szkolne wspomnienia”.
Na zakończenie uroczystego spotkania przy akompaniamencie na bum bum rurkach wychowawczynie i dzieci z klasy II a i III c w imieniu wszystkich uczniów pożegnały rok szkolny 2021/22.

    Klasy piąte, szóste i siódme zakończyły miniony rok szkolny uroczystym apelem o godz. 9.00. Na wspólnej uroczystości obejrzeliśmy wakacyjne prezentacje przygotowane przez uczniów klas siódmych oraz zaśpiewaliśmy piosenkę pt. "Idą wakacje". Pani dyrektor Anna Kurcab-Kościańska, podsumowała pracę oraz wyniki w nauce naszych uczniów i życzyła wszystkim udanych wakacji!

Życzymy bezpiecznego i słonecznego letniego wypoczynku!

Materiał nadesłały panie:
Agnieszka Borowska,
Joanna Betler,
Alicja Laskowska-Maślany.

zakon roku szk 2021 22 kl1 4

zak roku szk 2021 22 kl5 7

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Prezentacja "Nasze szkolne wspomnienia"

Konkurs "Znam Stargard"

    II miejsce S.P nr 2 w konkursie "Znam Stargard". Reprezentacja naszej szkoły brała udział w dorocznym konkursie organizowanym przez MZDPM pt "Znam Stargard". W trakcie gry terenowej nasi zawodnicy musieli rozwiązać zagadki, za którymi ukryte były ważne miejsca na terenie naszego miasta. Po przybyciu do każdego z nich należało wykonać jeszcze zadanie przekazane przez organizatorów. Dzięki zaangażowaniu i pracy zespołowej nasz zespół wywalczył drugie miejsce wśród drużyn ze szkół podstawowych i średnich naszego miasta. Nagrodą główną dla zwycięzców była wycieczka podczas, której prezydent Stargardu pan Rafał Zając opowiadał o tym co się w naszym mieście zmienia. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

Materiał nadesłał p. Damian Maćkowiak

konk znam stargard 2022

konk znam stargard 2022zdj2

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Egzamin poprawkowy na kartę rowerową

    Dnia 23.06.2022r. odbył się w naszej szkole poprawkowy egzamin na kartę rowerową. Uczniowie najpierw, jak na poprzednim egzaminie, rozwiązywali test wyboru z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Po pomyślnym jego zaliczeniu, przystąpili do części praktycznej, czyli jazdy rowerem na boisku szkolnym w obecności policjantów z Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Pokonywali tam wyznaczoną przez policjantów trasę, wykazując się praktyczną znajomością znaków drogowych i zasad pierwszeństwa przejazdu. W egzaminie poprawkowym uczestniczyło 13 dzieci z klas IV-VIII, z czego pomyślnie zdało egzamin 11 uczniów. Gratulujemy pomyślnego zdania egzaminu i uzyskania karty rowerowej!
Za organizację i przebieg egzaminu odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Marcin Kolany oraz p. Bogdan Żych.
Ponownie dziękujemy policjantom Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z Wydziału Ruchu Drogowego za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu egzaminu poprawkowego na kartę rowerową.

Organizatorzy egzaminu.

egz popr karta rower 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Sukcesy sportowe naszych uczniów

W roku szkolnym 2021/2022 r. grupa dziewcząt z klas VII i VIII osiągnęła wysokie wyniki sportowe reprezentując naszą szkolę SP2 w rozgrywkach IMS w Piłce Siatkowej dziewcząt zajmując :
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu
II miejsce w Mistrzostwach Regionu
IV miejsce w Półfinale Mistrzostw Województwa
W rozgrywkach IMS w Piłce Siatkowej Plażowej dziewczęta zajęły:
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu
V miejsce w Finale Mistrzostw Województwa.
Skład zespołu:
Zuzanna Kowalska - kapitan
Julia Kowalska
Oliwia Knapik
Julia Wichmann
Patrycja Poziomka
Zosia Kubiak
Małgosia Malko
Ania Perkiewicz
Pola Trojanowicz

Nauczyciel prowadzący zespół - Elżbieta Różyczka

pilka siatkowa dziew 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

OGŁOSZENIE

Egzamin poprawkowy na KARTĘ ROWEROWĄ dla uczniów naszej szkoły odbędzie się dnia 23.06.2022r. (czwartek) o godz. 8.30. Zbiórka uczestników egzaminu w stołówce szkolnej. Proszę zabrać ze sobą własny rower oraz kask ochronny.

Organizatorzy egzaminu:
Marcin Kolany
Bogdan Żych

Wizyta klas szóstych w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

    Klasy szóste gościły 10 czerwca w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice świata przyrody. Podczas warsztatów terenowych w tutejszym ogrodzie botanicznym rozpoznawaliśmy rodzime gatunki drzew i ziół, szukaliśmy śladów dzikiej zwierzyny. Zajęcia w Sali Mokrej (laboratorium chemiczne) oraz Sali Zjawisk Atmosferycznych pozwoliły na eksperymentowanie z cieczą nienewtonowską i czwartym stanem skupienia - plazmą. W planetarium obejrzeliśmy film o gwiazdach i konstelacjach, a w „pokoju skrzata” chętni mogli pomalować się fluorescencyjnymi pisakami. Całość dopełniło ognisko z kiełbaskami.

Materiał nadesłała p. Monika Sikorska.

zbiorówka

Zapraszamy do obejrzenia filmu

ZESZYT ONLINE

„MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy”

    Od października 2020 roku uczniowie klas 5a i 5c korzystają ze wsparcia edukacyjnego Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Już drugi rok uczniowie podnoszą swoje umiejętności matematyczne rozwiązując zadania na platformie zeszyt online. Dzięki użyciu zaawansowanych nowatorskich rozwiązań informatycznych udostępniono uczniom platformę, która służy pomocą uczniom klas czwartych i piątych. Rozwijać się mogą zarówno uczniowie słabsi jak i najlepsi. Sztuczna inteligencja stara się wykrywać problemy uczniów i odpowiednio dobierać dodatkowe zadania naprowadzające na rozwiązanie zadania właściwego. Uczniowie zdolni otrzymują zadania trudniejsze dochodząc nawet do zadań konkursowych. Ważne jest zatem, aby uczeń rozwiązywał zestaw samodzielnie, w przeciwnym razie system dopasuje stopień trudności zadań do osoby, która je rozwiązuje. Platforma ma charakter gry komputerowej, uczeń po rozwiązaniu określonej liczby zadań zdobywa osiągnięcia.
W klasie piątej uczniowie mieli do rozwiązania 37 zestawów zadań. Łącznie rozwiązali 310 modułów obowiązkowych i 93 dodatkowe ze skutecznością ok. 60 %.
Praca z zeszytem online ma charakter dowolny. Z ankiety przeprowadzonej wśród uczniów można zauważyć, że ok 60 % uczniów rozwiązywało zadania bardzo chętnie i samodzielnie. Około 10 % uczniów przyznało się, że rozwiązywali zadania z pomocą.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Lewandowska

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY
“KANGUR

    17 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się ”Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - Kangur”. Wzięło w nim udział 34 z uczniów klas III - VIII.
Przez 75 minut najzdolniejsi szkolni matematycy rozwiązywali zadania w kategoriach klasowych. Najwyższy wynik - bardzo dobry, otrzymał uczeń klasy 4a - Adam Kiriłow. Troje uczniów - Tomasz Jakubczak - 3b, Karol Zdziebko - 3a oraz Zuzanna Kowalewska - 7c otrzymali wyróżnienia. Wyniki konkursu ogłoszono pod  koniec maja. Gratulujemy.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Lewnadowska

 

Egzamin na kartę rowerową

    W dniu 10.06.2022r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową dla uczniów naszej szkoły. Egzamin obejmował dwa etapy sprawdzania uczniowskiej wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego. Pierwszy etap, teoretyczny polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, w którym uczniowie mogli wykazać się między innymi znajomością pierwszeństwa przejazdu na różnych skrzyżowaniach, znajomością znaków drogowych, czy ogólnymi przepisami dotyczącymi rowerzystów. Po pozytywnym zaliczeniu testu, uczniowie przystępowali do drugiego etapu egzaminu, części praktycznej, który był ostateczną weryfikację ich wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego. Na boisku szkolnym, w obecności policjantów Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z Wydziału Ruchu Drogowego, uczniowie w sposób praktyczny na rowerach pokonywali wyznaczoną trasę, poruszając się zgodnie ze znakami drogowymi oraz zgodnie z przepisami ruchu drogowego, wykonując odpowiednie manewry drogowe. W egzaminie na kartę rowerową uczestniczyło 52 uczniów z klas IV-VIII, z czego 11 uczniów zdało pomyślnie egzamin. Gratulujemy pomyślnego zdania egzaminu!
Za organizację i przebieg egzaminu odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Marcin Kolany oraz p. Bogdan Żych.
Dziękujemy policjantom Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z Wydziału Ruchu Drogowego za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową.

UWAGA!!

Uczniowie zainteresowani EGZAMINEM POPRAWKOWYM na kartę rowerową, proszeni są o zgłaszanie się do p. Bogdana Życha w najbliższy poniedziałek.

Organizatorzy egzaminu.

karta rowerowa 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

"Naukowa Szuflandia"

    „Naukowa Szuflandia” - spotkanie z wiedzą matematyczno-przyrodniczą i informatyczną odbyło się dnia drugiego czerwca 2022r. w holu naszej szkoły.
Projekt został poprzedzony konkursem plastycznym „Naukowa Szuflandia”. Zadaniem konkursu było przedstawienie na plakacie praw/zasad/reguł matematycznych, fizycznych, chemicznych lub biologicznych.
Realizacją projektu objęte były klasy IV – VII.
Uczniowie klas IV uczestniczyli w doświadczeniach fizyczno-chemicznych przygotowanych przez uczniów klas VIII pod kierunkiem nauczycieli - pani Moniki Sikorskiej oraz pani Renaty Woźniak.
Uczniowie klas V-VII zmagali się z wiedzą z takich przedmiotów jak matematyka, geografia, biologia i informatyka. Każda klasa reprezentowana była przez zespół 3-osobowy, który losując pytania z poszczególnych przedmiotów zdobywał punkty dla klasy.
Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Organizatorami projektu byli nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego.

Materiał nadesłała p. Lucyna Dobrzycka.

naukowa szuflandia2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Informacja na temat placu zabaw

przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

 

    Z przykrością zawiadamiamy, że na chwilę obecną nie możemy dopuścić do użytku placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 na Osiedlu Zachód.
W wyniku corocznej kontroli placu stwierdzono duże zniszczenia, skorodowane części urządzeń itp. co uniemożliwia ich bezpieczne użytkowanie. Plac zabaw będzie nieczynny do czasu uzyskania przez szkołę atestu na bezpieczne korzystanie z urządzeń i terenu placu.
Szkoła podjęła już działania w tym zakresie, aby jak najszybciej uruchomić plac zabaw dla dzieci, ale również zapewnić bezpieczne korzystanie z urządzeń.
Zachęcamy mieszkańców osiedla do poparcia Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego na wykonanie nowego placu zabaw dla dzieci.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2
z Oddziałami Integracyjnymi.

Matematyka ze smakiem w klasie 4A
Pizza z ułamkami, a może ułamki z pizzą?

    Uczniowie z klasy 4 a w szkolnej pracowni kuchennej doskonalili umiejętności matematyczne w praktycznym działaniu. Uczyli się i bawili robiąc pyszną pizzę.
Gotowa pizza nie tylko poruszyła kubki smakowe, ale również była doskonałym narzędziem do nauki i utrwalenia zagadnień ułamkowych. W tym dniu, każdy uczeń mógł również poczuć się jak kucharz. Dzieci własnoręcznie ugniatały, formowały, smarowały sosem i układały dodatki na pizzy wg upodobania. Po upieczeniu dzieliły pizzę na równe części, co stanowiło podstawę zrozumienia porównywania, dodawania i odejmowania ułamków. Również w trakcie przygotowań składników utrwalały działania ułamkowe. Przeliczały jednostki potrzebnych składników. Przypominały sobie co oznacza: całość, połowa, ćwiartka, połowa ćwiartki. Na koniec zrobiły małą ucztę. Wszyscy bawili się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu.

Wychowawczynie: Elżbieta Gajewska i Katarzyna Witos-Szałęga

mat ze smakiem 4a2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

"Dni Języka Polskiego"

    W maju bieżącego roku w naszej szkole odbył się VIII finał Dni Języka Polskiego. W ramach święta języka rozegrane zostały między innymi: Ortograficzna Corrida w tym roku nowością, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, była corrida dla pracowników szkoły. Poza tym uczniowie mogli wziąć udział w konkursie frazeologicznym, literackim, czy wreszcie naszej perełce, konkursie recytatorskim. Doroczne święto zostało przyćmione przez wojnę w Ukrainie, w związku z tym okrutnym wydarzeniem motywem przewodnim naszych działań konkursowych było hasło „A pokój na Ziemi…”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i liczymy, że zobaczymy się za rok.

Organizatorzy.

konkurs polski 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

nauk szufl oglosz 2022

 

Konkurs ekologiczny pt. „Jestem EKO”

    W związku z obchodami Dnia Ziemi w kwietniu oraz w ramach realizacji zadań w projekcie ogólnopolskim pt. „Jestem Eko”, w którym nasza szkoła bierze udział od września 2021r. odbył się szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-V pt. „Jestem EKO”. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolnej rzeczy z materiałów pochodzących z recyklingu. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym talentem i wyobraźnią, powstały ekologiczne roboty, stworki, rakieta, a nawet pojazd solarny.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Maksymilian Rogowski kl. IVa oraz Filip Włodarczyk kl. Vb
II miejsce: Liliana Zakrzewska kl.Vd
III miejsce: Filip Trojanowski kl.Vb oraz Bartosz Mizerek kl.Vb

Wyróżnienia uzyskali również: Bartosz wróblewski kl.Va, Piotr Sobański kl.IVc, Emilia Gwoździańskakl.Va i Weronika Grzegorek kl.Va.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorki konkursu: Iwona Prajzendanc, Małgorzata Kawczyńska i Iwona Łopacińska.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

konkurs eko 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

No i mamy sukces!

    Mocna ekipa z "dwójki" odwiedziła dziś SP nr 8, biorąc udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Języka Polskiego.
Wracamy z aż trzema nagrodami!

W kategorii klas IV-V Weronika Grzegorek z kl. V a zajęła II miejsce, zaś Ania Woźniak z tej samej klasy - miejsce III.
W kategorii klas VI-VII natomiast miejsce II wywalczyła Lena Szyban z kl. VII d.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów!

Materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

konk jez polsk 2022

 

Jak otrzymuje się tlen w warunkach laboratoryjnych oraz jakie są jego właściwości?

    Tego dowiedzieli się uczniowie klas 7 podczas lekcji chemii, angażując się w proces badawczy.
Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia. Produkują go rośliny w procesie fotosyntezy. Choć jest produktem ubocznym wspomnianego procesu, to dla nas jest on niezbędny do procesu oddychania.
    Istnieją różne sposoby otrzymywania tlenu. My wykorzystaliśmy proces rozpadu wody utlenionej. Za jej rozkład odpowiada zawarta w ziemniakach katalaza – enzym, obecny w komórkach roślinnych. Dzięki dużej ilości tlenu łuczywko rozpala się intensywnym płomieniem. Tlen to gaz, który podtrzymuje spalanie, ale sam się nie pali.

Materiał nadesłała p. Monika Sikorska

chemia tlen kl7

Zapraszamy do obejrzenia filmu

3 maja 2022 tyt

    Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki, zwany Czteroletnim. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową - regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.
    2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowił je Sejm w 2004 roku. Dzień Flagi to święto, którego celem jest szerzenie wiedzy o symbolach narodowych i propagowanie postaw patriotycznych.
   29 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczniowie klas: 7c, 8a i 8c przygotowali plakaty oraz prezentacje multimedialne, które prezentowali innym klasom na holu szkoły. W czasie przerw odtwarzana była muzyka patriotyczna. Dziękujemy chłopcom z klasy 8a i 8b za pomoc w obsłudze sprzętu. Opieką zajęli się nauczyciele: p. Mirosława Babicka - Mrzygłód, p. Renata Pruska - Nieroda, p. Joanna Betler, p. Stanisław Kacperski, p. Bogdan Żych.

Materiał nadesłała p. Joanna Betler

3 maja 2022 zdj7

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii