baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Nauka poprzez zabawę

    Dnia 22.05.2024r. odbył się po raz kolejny Międzyprzedmiotowy Turniej „Naukowa Szuflandia”. Uczniowie klas V-VII rozwiązywali zadania z matematyki, informatyki, biologii i geografii. Młodzi Adepci Chemii (koło chemiczne) pod kierunkiem p. Moniki Sikorskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek klas czwartych pokaz doświadczeń chemicznych. Ci uczniowie mogli również wziąć udział w grach matematycznych przygotowanych przez uczniów klasy VIIa pod kierunkiem p. Małgorzaty Lewandowskiej. Cały turniej poprzedził Konkurs Plastyczny „Matematyka w przyrodzie”. Najlepsze plakaty zostały nagrodzone (I miejsce - klasa VIb, II miejsce - klasa VIIc, III miejsce - klasa Va).
Wyniki turnieju:
• w poziomie klas piątych
I miejsce - klasa Vc,
II miejsce - klasa Va,
• w poziomie klas szóstych
I miejsce - klasa VIa,
II miejsce - klasa VIb,
• w poziomie klas siódmych
I miejsce - klasa VIIb,
II miejsce - klasa VIIa.
    Projekt „Naukowa Szuflandia” zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele: M. Sikorska, M. Lewandowska, E. Gajewska, U. Śmigielska, A. Silska, E. Bączyńska, M. Kolany, B. Żych.

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

naukowa szuflandia 2 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Obraz anamorficzny

    Fascynujący projekt. Obrazy anamorficzne, to technika, która polega na zniekształceniu kształtu obiektu w taki sposób, że jego prawidłowa forma staje się widoczna tylko pod określonym kątem lub za pomocą specjalnych narzędzi, jak krzywe zwierciadła. Rysowanie własnego rysunku wykorzystując siatkę może być bardzo interesującym doświadczeniem, szczególnie, jeśli chodzi o zrozumienie proporcji i perspektywy. Zadanie okazało się bardzo kreatywne, a dzieci miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię. Krzywe zwierciadła to świetny sposób na eksplorację optyki.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

anamorfoza

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu

naukowa szuflandia 2024

Ogłoszenie - "Naukowa Szuflandia 2024"

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

3 maja 2024 tyt

    Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki, zwany Czteroletnim. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową - regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.
    2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowił je Sejm w 2004 roku. Dzień Flagi to święto, którego celem jest szerzenie wiedzy o symbolach narodowych i propagowanie postaw patriotycznych.
    30 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczennice klasy 8b - Gosia i Julia - przygotowały i przedstawiły braci uczniowskiej w holu szkoły prezentacje multimedialne opowiadające historię tych wydarzeń. W czasie przerw słuchaliśmy muzyki o treściach patriotycznych - tej dawnej i tej bliższej naszym czasom. Oczywiście w obsłudze sprzętu pomagała wspaniała ekipa chłopców z klas ósmych (oraz tych młodszych, którzy się uczą tej pracy). Dziękujemy.

Materiał nadesłała p. Joanna Betler

3 maja 2024 zdj1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Mistrzostwa Powiatu w PN Chłopców

    W czwartek 18 kwietnia na stadionie Błękitnych przy ulicy Ceglanej w Stargardzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 9 zespołów z miasta i okolic. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie z klas 8 i 7. Drużyna SP2 rozegrała dwa spotkania z SP6 i SP11 i dzięki wygranej w obu meczach awansowała do ścisłego finału, gdzie spotkała się z SP5 i SP4. Po ciężkich bojach zajęła zasłużone 3 miejsce. Zespół w nagrodę otrzymał dyplom i statuetkę, a najlepszym bramkarzem zawodów wybrano naszego ucznia Piotra Gajba. Szkołę reprezentowali: Damian Balik, Gabriel Czekała, Piotr Gajb, Michał Literacki, Nicolas Mukarker, Filip Pałka, Franciszek Piegat, Daniel Pilipczak, Łukasz Soboń, Filip Trojanowicz i Igor Zielonka. Opiekunami grupy były p. Marta Kowalczyk i p. Agnieszka Kruk.
Gratulacje i wielkie brawa dla naszych chłopaków!!!

Materiał nadesłała p. Marta Kowalczyk

mistrz powiatu chlop 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Sukces naszych uczniów

w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju

Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

    Dnia 18.04.2024r. w obiektach Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie zostały przeprowadzone Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju tym nasi uczniowie: Lilianna Zakrzewska z kl. VIId, Sebastian Bryguła z kl. VIIIa oraz Marcel Sęk-Wojciechowski z kl. VIIIa zajęli drużynowo III miejsce. Opiekunem przygotowującym uczniów do turnieju był p. Bogdan Żych.
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Obserwacja pogody

    Klasa 4a podczas lekcji przyrody poznała składniki pogody oraz jej cechy w różnych porach roku. Wskazywali zmiany zachodzące w przyrodzie związane ze zmianami pogody. Uczniowie projektowali doświaczenia obserwując etapy drogi Słońa nad widnokręgiem oraz zmianę długości cienia w zależności od pory dnia. Eksperymentowali z „chmurą w butelce” oraz doświadczyli zjawiska naelektyzowania.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

obserw pogody 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Klasa 5a na sesji Rady Miejskiej

    26 marca klasa 5a została zaproszona jako gość specjalny przez Radną p. Monikę Szotowicz na sesję Rady Miejskiej. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wystroju Urzędu Miasta, organizacji obrad i z zaciekawieniem słuchaliśmy sprawozdań i projektów uchwał. Mieliśmy okazję poznać Prezydenta p. Rafała Zająca i wielu członków Rady. Otrzymaliśmy również zaproszenie od Komisarza Policji na zwiedzanie Komendy Powiatowej w Stargardzie. Bardzo dziękujemy Pani Monice za zaproszenie i upominki.

Materiał nadesłała p. Zofia Gutowska

klasa 5a na sesjiRM 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Nauka poprzez zabawę i działanie

    Uczniowie kl. VIa i VIb podsumowywali wiadomości dotyczące wielokątów. Dowiedzieli się co to jest tangram i układali z niego różne figury.
Na następnej lekcji pracowali w grupach, która była podzielona na dwa etapy. W części pierwszej „cukierek i zadanie” odpowiadali na wylosowane pytania lub rozwiązywali krótkie zadania. Każdy uczestnik grupy mógł się wykazać wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi wielokątów. Za poprawną odpowiedź otrzymywali punkt/cukierek dla grupy.
    W drugiej części przygotowywali reklamę wylosowanego wielokąta. Wykorzystywali zdobytą na poprzednich lekcjach wiedzę i umiejętności oraz inwencję twórczą. Następnie prezentowali swoje prace i przekonywali, że ich czworokąt jest wart szczególnego zainteresowania.
Na koniec podliczono zdobyte punkty i oceniono pracę każdej grupy.

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

nauka poprez zabawe 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

kangur oglosz pop 2024

Materiał nadesłała p. Małgorzata Alicja Lewandowska

Dzień Kobiet w klasie 5a

    8 marca chłopcy z klasy 5a przygotowali dla koleżanek wspaniałą niespodziankę. Zadbali o pyszny poczęstunek piekąc ciasteczka i babeczki oraz opracowali różne konkurencje, w których dziewczyny mogły wykazać się sprawnością fizyczną, wdziękiem, dobrą pamięcią i wiedzą na temat kolegów. Wszystkie czuły się w tym dniu naprawdę wyjątkowe!

Materiał nadesłała p. Zofia Gutowska

dzien kobiet kl5a 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Szatnia w SP 2 zyskała nowe barwy

    Uczniowie naszej szkoły zapragnęli zmian. Nasza odświeżona i wyremontowana szatnia zyskała murale.
Od pewnego czasu do uszu dyrekcji oraz nauczycieli uczących w naszej szkole docierały sygnały od uczniów, że szatnia choć piękna i zmodernizowana jest nieco smutna. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży rozpoczęło się wielkie malowanie. W ciągu dwóch tygodni na ścianach szatni powstały 24 murale, które zainspirowali uczniowie. Prace to interpretacja pomysłów dzieci; nawiązują do ich zainteresowań, marzeń oraz sposobów spędzania wolnego czasu.
    Murale w wolnym czasie wykonały nauczycielki: panie Agata Pająk oraz Beata Żych wspierane przez uczennice klasy 7d Zuzannę Przybylską oraz Maję Pocztańską.

Materiał nadesłała p. Beata Żych

murale 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Praktyczna lekcja matematyki w kuchni

    Klasa 5a wzięła udział w praktycznej lekcji matematyki w kuchni – pieczenie ciasta z przepisuUłamki.
Celem lekcji było:
•  Zrozumienie praktycznego zastosowania ułamków w życiu codziennym.
•  Wykorzystanie ułamków w proporcjach i skalowaniu składników.
    Po omówieniu krótkiej prezentacji na temat ułamków w życiu codziennym uczniowie przystąpili do czytania przepisu i dyskusji na temat dostosowania odpowiednich proporcji. Podzieleni na grupy uczniowie musieli obliczyć i odmierzyć odpowiednio składniki. Dużo radości sprawiły uczniom kolejne etapy tworzenia swoich dzieł kulinarnych.  Po upieczeniu ciasta uczniowie podzielili ciasta na odpowiednie części i podczas wspólnego biesiadowania, wymienili się refleksjami, jak matematyka jest przydatna w życiu codziennym.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Alicja Lewandowska

klas5a zaj w kuchni 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Podsumowanie akcji
"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

 

Serdecznie dziękuję za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez naszą szkołę we współpracy z firmą Green Office Ecologic Sp.


Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy:
- 667 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 308 kg z poprzedniej edycji
i dzięki temu otrzymaliśmy bon w wysokości 115 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe u Partnerów firmy.


Otrzymane środki finansowe zostały również przelane na konto bankowe Rady Rodziców.

 

Materiał nadesłał p. Marcin Kolany

BAL KARNAWAŁOWY "AFRYKA DZIKA"

    W dniach 11 i 12 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe pod hasłem ,,Afryka dzika”. Bawili się przebrani za dzikie zwierzęta uczniowie z klas I-IV oraz zaproszone dzieci z grup zerowych z Przedszkoli Miejskich numer 3, 4, 5.
    Przy rytmach afrykanskiej muzyki odbyły się tańce, pokaz mody karnawałowej na czerwonym dywanie, zabawy ruchowe, spacer po dżungli, tropikalne limbo i wiele innych zabaw. Zachwyciły dzieci tańce przy bańkach dymnych i pianie party.
    Na pamiątkę wspaniałej zabawy były wykonywane sesje zdjęciowe na tle afrykańskiej dżungli.
Zabawę poprowadziły p. Barbara Kwacz i p. K. Przybylska. Wychowawcy klas razem z innymi nauczycielami przygotowali dekoracje sali podkreślające klimat dzungli. Było wesoło i kolorowo.
Na zakończenie balu uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Materiał nadesłały p. Anna Otolska i p. Barbara Kwacz

bal karnawalowy 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Ferie Zimowe 2024

ferie zimowe str1 pop1 2024

ferie zimowe str2 pop 2024

Ferie Zimowe 2024 - plik PDF

Materiał nadesłała p. Małgorzata Maluga

 

 

 

Świąteczny konkurs

Kochani!
    20 grudnia zakończył się konkurs na „Najładniej udekorowane drzwi świąteczne”.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej pomysłowości i zaangażowania. Wszystkie dekoracje zachwyciły nas na tyle, że miałyśmy ogromny problem z wytypowanie zwycięzców. Postanowiłyśmy zatem uhonorować wszystkie klasy biorące udział w konkursie i wyłonić też te, których prace wydały nam się najciekawsze.
    Podsumowanie odbyło się 22 grudnia o godzinie 9:50 na wspólnym kolędowaniu.
Podium prezentuje się następująco:

I miejsceklasy Ia i IIa za wspólny projekt
II miejsce ex aequo klasy IVa i Ib
III miejsceVIa VIIIb
Wyróżnienia: Va, VIId, IIIa i IIIb za wspólny projekt
Nagroda specjalna dla Pani Elżbiety Radomskiej-Bączyńskiej za pomysłowość i talent

Pedagog Mariola Schoeneberg
Psycholog Małgorzata Maluga

świąteczny post

konk swiat drzwi 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Szkolne Kolędowanie

    22 grudnia 2023r. zgromadziła się cała brać uczniowska w sali gimnastycznej naszej szkoły, aby wspólnie celebrować atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pani Dyrektor wszystkich nas pięknie powitała i złożyła serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt dla Uczniów i ich Rodziców. Razem zaśpiewaliśmy polskie kolędy, a nasi najmłodsi uczniowie sprawdzili się w śpiewie, tańcu oraz zaprezentowali kolędę "Cicha noc" w języku migowym. Na koniec uczniowie oraz nauczyciele wspólnie zaśpiewali piosenkę "Bo świat to my".
    Życzymy Wszystkim zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Materiał nadesłała p. Joanna Betler

swiat koled 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

kangur 2023

 

 

szkol dni integr tyt 2023

    Tradycyjnie, w grudniu obchodzimy Szkolne Dni Integracji. W tym wyjątkowym czasie, w sposób szczególny kierujemy uwagę na potrzeby dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, podkreślamy jak ważna jest tolerancja, akceptacja, wzajemny szacunek oraz współpraca. ,,Wrażliwy + życzliwy = szczęśliwy‘ to hasło tegorocznych obchodów. W ramach Szkolnych Dni Integracji 1 grudnia 2023 r. został zorganizowany Integracyjny Dzień Sportu na Wesoło. Klasy I – VIII wzięły udział w grach i zabawach sportowo – rekreacyjnych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zadbano o to, by każda osoba potrzebująca otrzymała wsparcia i miała asystenta. Nie liczył się wynik, ale wspólna zabawa i pokonywanie barier. Ponadto uczniowie wraz z wychowawcami świetnie się bawili, integrowali i celebrowali przy słodkim poczęstunku w swoich salach. Tego dnia odbył się także uroczysty apel. Po części artystycznej przyznano medale dla Przyjaciół Integracji. Jest to wyróżnienie za działania podejmowane z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy dzieciom. W tym roku tytułem i medalem Przyjaciela Integracji zostali odznaczeni: nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Małgorzata Pabian, terapeutka Alicja Bura, dogoterapeutka Anna Łotysz, pracownik obsługi Beata Zimna i nauczyciel informatyki Marcin Kolany. Swoją obecnością zaszczyciła nas Zastępca Prezydenta Miasta Stargardu Ewa Sowa oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Mariola Pipier. 8 grudnia 2023 r., w ramach obchodów Szkolnych Dni Integracji odbyły się XVIII Stargardzkie Spotkania Sceniczne. Na szkolnej scenie wystąpiły grupy z Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi nr 1, Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi nr 5, Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima oraz Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Dzieci śpiewały, tańczyły, grały na instrumentach oraz recytowały. Wspaniałe dekoracje sceniczne wzmocniły pozytywny efekt występów. Wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsce. Było bardzo miło, wesoło i radośnie. Wszystkim, którzy uczestniczyli w opisanych wydarzeniach oraz pomagali w ich realizacji: uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom serdecznie dziękujemy!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Rudzka

szkolne dni integracji zd1 2023

szk dni integ zd3 2023

starg spotk scen zd2 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii