baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

„Zagrożone gatunki zwierząt”- ekologia na języku niemieckim

    Zmiany klimatu, zanieczyszczenie wód, naturalne zagrożenia, szkodliwa działalność człowieka, który wycina lasy, karczuje łąki, osusza bagna – wszystko to sprawia, że niektóre gatunki zwierząt znikają z ziemi niemal na naszych oczach, a wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Jakie to gatunki? Na ten temat uczniowie z klasy 5b pod kierunkiem pani Iwony Łopacińskiej i pani Iwony Prajzendanc, wykonali prezentacje multimedialne w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Z ekologią na Ty”.
Swoje prace uczniowie przedstawili w języku niemieckim, podsumowując temat związany ze zwierzętami. Rozwijali przy tym swoje umiejętności językowe, jak również zdobywali samodzielnie wiedzę na temat zagrożonych gatunków zwierząt.

 

ekologia j niem 2021

 

materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

Galeria prac uczniów do obejrzenia pod linkiem:

https://pl.padlet.com/iwonalopacinska/atbzut876vyaxmof

Słodkie wróżby andrzejkowe w klasie 4a

przygotowane przez Antosia Gajba

  Dnia 3 grudnia 2021r. na godzinie wychowawczej przeprowadzono w klasie IVa słodkie wróżby andrzejkowe. Antoś Gajb upiekł przepyszne babeczki, okraszone wróżbami andrzejkowymi. Dzieci miały okazję zadbać o swoje brzuszki i jednocześnie skorzystać z wróżb ukrytych w każdej babeczce.

materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

Andrzejki1 4a 2021

Andrzejki2 4a 2021

Andrzejki3 4a 2021

 

 

 

Realizacja Ogólnopolskiego Edukacyjnego Projektu
"Z ekologią na Ty"

    Październik 2021r. to czas, kiedy za oknami mamy piękną Jesień. Kolorowe liście zdobią drzewa wywołując u każdego uśmiech. W klasie piątej w trakcie zajęć zgodnie z hasłem "Jestem Eko" "Z Ekologią na TY’", pod okiem koordynatorek projektu p. Iwony Prajzendanc i p. Iwony Łopacińskiej, uczniowie przygotowali takie "okno-obraz" "Moje jesienne drzewo". Obrazy, które powstały były bardzo twórcze, każdy mógł się pochwalić własną kreatywnością. Na koniec odbyła się pogadanka na temat roli drzew w przyrodzie i życiu każdego człowieka.

materiał nadesłałay p. Iwona Prajzendanc i Iwona Łopacińska

z ekologia na ty2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

dziady rys 2021

    Klasyka literatury i powód stresu wśród nauczycieli i wielu uczniów podczas omawiania na lekcjach języka polskiego. Aby ten stres złagodzić i pomóc zrozumieć język wieszcza odprawiliśmy wspólnie dziady. Tak też pewnego listopadowego wieczoru się stało. Ufamy, że wspaniałe rekwizyty i nastrojowa muzyka pomogły młodym aktorom zrozumieć utwór. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.


Organizatorzy!

dziady 2021 z1

dziady 2021 z2

dziady 2021 z3

 

Klasa 5c piecze rogaliki

    9 listopada 2021 roku klasa 5c, wraz z wychowawczyniami, p. Agnieszką Salską i p. Elżbietą Rudzik, piekła drożdżowe rogaliki z marmoladą i jabłkami. Zajęcia odbyły się w ramach ćwiczeń integrujących klasę. Uczniowie przy okazji mieli możliwość współpracy w grupach, wzajemnego wspierania się w zadaniach kuchennych, a na koniec degustacji przepysznych wypieków. Zajęcia odbywały się w szkolnej projektowej pracowni kuchennej. Rogaliki wyszły wszystkim wybornie. Mniam!

materiał nadesłała p. Agnieszka Salska

klasa 5c piecze rogaliki 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii