baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

„Zagrożone gatunki zwierząt”- ekologia na języku niemieckim

    Zmiany klimatu, zanieczyszczenie wód, naturalne zagrożenia, szkodliwa działalność człowieka, który wycina lasy, karczuje łąki, osusza bagna – wszystko to sprawia, że niektóre gatunki zwierząt znikają z ziemi niemal na naszych oczach, a wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Jakie to gatunki? Na ten temat uczniowie z klasy 5b pod kierunkiem pani Iwony Łopacińskiej i pani Iwony Prajzendanc, wykonali prezentacje multimedialne w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Z ekologią na Ty”.
Swoje prace uczniowie przedstawili w języku niemieckim, podsumowując temat związany ze zwierzętami. Rozwijali przy tym swoje umiejętności językowe, jak również zdobywali samodzielnie wiedzę na temat zagrożonych gatunków zwierząt.

 

ekologia j niem 2021

 

materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

Galeria prac uczniów do obejrzenia pod linkiem:

https://pl.padlet.com/iwonalopacinska/atbzut876vyaxmof