baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wycieczka edukacyjna klasy 5a do filharmonii

logo 5a 2023

    20 marca 2023 roku uczniowie klasy 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Elżbietą Gajewską. i p. Katarzyną Witos-Szałęgą wzięli udział w koncercie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Celem było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Uczniowie wysłuchali koncertu pt. „Nie chce Misie”, to koncert o sztuce bycia zwyczajnym. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii wykonała utwory i tematy muzyczne ze znanych opowieści o misiach w roli głównej , a EduFilharmonia w swoim niepowtarzalnym stylu zdradziła tajemnicę, co zrobić, żeby nam się chciało. Po zakończeniu widowiska publiczność nagrodziła wykonawców brawami i owacją na stojąco. Uczniowie przekonali się, że wyjazd do filharmonii to wspaniałe muzyczne przeżycie. Była to także wspaniała okazja do wdrażania zasad zachowania się w miejscach takich, jak filharmonia, do przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz integracji zespołu klasowego. Zrealizowane zostało tym samym kolejne zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy” .
Po koncercie udaliśmy się na posiłek do McDonalda. Pobyt w restauracji przysporzył uczniom również wiele radości.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

wizyta w filharmonii 5a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Sukcesy naszych uczniów!

    W dniu 21 marca 2023 w LO nr 1 w Stargardzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursach przedmiotowych organizowanych w tej szkole.
    Wyróżnienie w XXII Małej Olimpiadzie Matematycznej otrzymał Janek Kuzio z klasy 8b, w XX Konkursie Fizycznym drugie miejsce zajął Patryk Remiśko z klasy 8d, a Aleksandra Malinowska z klasy 8e zajęła trzecie miejsce w Konkursie Znajomości Języka Angielskiego.
Gratulujemy serdecznie oraz życzymy dalszych sukcesów!

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

sukcesy naszych uczniow 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Komiksy na lekcjach języka niemieckiego

    Kolorowe komiksy mają w sobie wiele mocy. Dzięki nim możemy się trochę pośmiać, oderwać od rzeczywistości i nabrać do niej dystansu. Warto skorzystać z komiksów na lekcji języka obcego. Może być to aktywność, która spowoduje, że zachęcimy uczniów do wykorzystania poznanego słownictwa lub zagadnień gramatycznych w niecodzienny sposób. Oto kilka przykładów komiksów, które powstały podczas zajęć języka niemieckiego w klasach siódmych, przy użyciu laptopów i stron internetowych do tworzenia komiksów (Canva, ToonyTool) oraz w klasach czwartych - jako zadanie domowe podsumowujące poznane zagadnienia. Zapraszamy do przejrzenia strony Wakelet z galerią prac:

https://wakelet.com/wake/btO9zT4CiKvgSvxa-1Ixh

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

komiksy na j niem 2023

 

Mamy sukces w konkursie MIĘDZYSZKOLNYM MATEMATYCZNYM KLAS 5

„Myślę, liczę, tworzę” !!!

    10 marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 5. Konkurs składał się z dwóch części - indywidualnej i zespołowej.
    Reprezentanci naszej szkoły Adam Kiriłow z klasy 5a i Miłosz Słownik z klasy 5b w części zespołowej zajęli III miejsce .
    Adam Kiriłow zajął I miejsce w części indywidualnej.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie uczniów była p. Elżbieta Gajewska.
Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

miedzyszk konk mat 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii